وصیت نامه شهید سید کاظم طریقی نیا

شناسه : ۱۰۳۹۷

وصیت نامه شهید سید کاظم طریقی نیا

بسم الله الرحمن الرحيم

« الذین آمنواو هاجرو فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عند الله و اولئک هم الفائزون. »

(آنان که ایمان آوردند و از وطن خود هجرت کردند و در راه خدا با مال و جان خود جهاد کردند، نزد خدا مقام بلندی دارند و آنان بالخصوص رستگارانند و سعادت‌مندان دو عالمند.)

سلام و درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلام ایران، حضرت آیت الله امام خمینی، الگوی همه  انسان ها و پناه مستضعفین جهان که به خدا عشق و شور و ایمان می‌ورزد و او به ما درس آزادگی می‌دهد و لرزه و ترس و وحشت در وجود مستکبران جهان می‌اندازد.

سلام بر خمینی، ولی فقیه، این قامت ایستاده که مانند جدش امام حسین (ع) در برابر ظلم و ستم مستکبران بزرگ ایستاده و یک قدم به عقب بر نمی‌گردد. سلام بر امت شهیدپرور نمونه که با حضور همیشگی خود در صحنه های حق بر باطل، اسلام و امام را یاری‌کرده و قدرت نفس کشیدن و خواب راحت را از دشمن سلب می‌کنند. امت اسلام امروز در دو جبهه می‌جنگد که با عنایت خداوند در هر دو جبهه پیروز بوده و هست. یکی جبهه داخل متشکل از منافقین، لیبرال‌ها، کمونیست‌ها و ملی‌گراها که همگی در واقع یک خط را دنبال می‌کنند که همان خط شیطان بزرگ، آمریکا است و از خیانت این گروه‌ها کاملاً آگاه است. جبهه ی دوم، نبرد با نیروهای خارجی که صدام است و به وسیله ی اربابش آمریکا به حریم کشور ما تجاوز نموده است.

آمریکا باید این را تا به حال فهمیده باشد که با این حرکات مذبوحانه و آشکار بنا به فرمایش امام عزیز « هیچ غلطی نمی‌تواند بکند »‌ و برای صدام باید این سخن امام درس عبرت باشد. ما به همه دنیا اعلام می‌کنیم، به همه دولت‌ها و ملت‌ها که بدانند جنگ ما با لشکر کفر صدام، سلاح با سلاح نیست، فقط معنویت با سلاح است، جنگ ایمان با سلاح است.

این در تمامی جبهه ها قابل لمس است. در آن طرف لشکر فاسق و کافر دشمن که توسط صدام، خواری و ذلت را به جان و دل خریده اند و از کفر طرفداری می‌کنند. آن ها انسان‌های عاشق شهادت، عاشق حسین (ع)، عاشق کربلا و عاشق امام زمان (عج) را که لحظه به لحظه این آرزوها در دل‌شان اوج بیشتری دارد و با همین سلاح ایمان و شهادت مشتاقانه بر لشکریان کافر بعثی یورش می‌برند، کشته یا اسیر می‌نمایند. شهادت، این واژه بزرگ را با هیچ چیز نمی‌توان مقایسه کرد!

« الشهاده افضل الموت.» (شهادت بالاترین مرگ هاست.) (امام علی (ع))

 شهادت سلاحی است که هیچ قدرتی و ابر قدرتی نمی‌تواند با آن مقابله کند. این رمز پیروزی‌هاست که ابرقدرت‌های شرق و غرب را به لرزه و وحشت انداخته است. می‌بینیم امام عزیز می‌فرماید: «پیروزی را اسلحه نمی‌آورد؛ پیروزی را خون می‌آورد.» باید بدانیم که زندگی با ننگ و ذلت، مرگی منفور و ملعون است. مردن در راه عظمت و مجد زندگی شرافت مندانه جاوید است.

پیام من به شما امت مسلمان و شهیدپرور و قهرمان این است که در لحظه های زندگی خودقرآن و دستورات اسلام و زندگانی ائمه‌ی اطهار و شهدا را الگو و سرمشق خود قرار دهید. یک لحظه امام خمینی، رهبر آگاه و بیدار انقلاب اسلامی‌را تنها نگذارید. دست از روحانیت اصیل و مبارز بر ندارید و این اصل را فراموش نکنید. آن ها بوده اند که به ما آگاهی و حرکت در همه مسایل را دادند و به همین منظور است که قدرت‌ها و ابرقدرت‌های شیطانی توسط عوامل داخلی و خارجی درصدد توطئه برآمدند. آن ها سعی می‌کنند به هر طریقی که شده، بین روحانیت و مردم جدایی و تفرقه بیاندازند.

 دانش آموزان و دانشجویان متعهد و مسؤول، سعی کنید درس خود را ادامه دهید و تخصص‌های لازم را پیدا کنید که ما دیگر به متخصص خارجی احتیاج نداشته باشیم.

 سخنی با پدر و مادر عزیزم: پدر و مادر عزیز که عمرتان را صرف بزرگ نمودن یکایک ما کردید، شما اجری عظیم پیش خداوند دارید، شما مانند همه کارگران از صبح زود تا آخر شب زحمت کشیدید. این را می‌دانید که امام صادق (ع) می‌فرماید: «کسی که برای آرامش  خانواده اش تلاش می‌کند مانند مجاهدی است که در راه خدا جهاد می‌کند. »

پدرجان، عشق و علاقه خاصی نسبت به اسلام و قرآن و ائمه‌ی اطهار داشتی. همیشه مرا به این راه و به این خط راهنمایی می‌کردی. به امام خمینی و روحانیت مبارز علاقه ی خاصی داشتی. پدرجان، اجر شما پیش خدا محفوظ است. پدر عزیز من، از شما خیلی راضی و خشنودم. از شما خواهش می‌کنم اگر در زندگی‌ام شما را اذیت و آزار کرده‌ام، مرا ببخشید و در حقم دعا کنید. اگر به فیض شهادت نایل شدم از شما می‌خواهم خودتان را ناراحت نکنید چون این راهی بود که خودم آگاهانه انتخاب کردم.

و تو ای مادر، شما هم رنج و سختی زیادی متحمل شدی، اما عیبی ندارد؛ زیرا همه‌اش برای اسلام بود و این خوب است. همیشه به مسایل شرعی اسلام حساسیت خاصی داشتی و به ما نصیحت می‌نمودی. توسط شما، پدر و مادر عزیز بود که ما هم به این راه کشیده شدیم. مادر اگر در دوران زندگی شما را آزار کرده‌ام از شما می‌خواهم در این لحظه مرا ببخشید. از تو می‌خواهم در دعایت امام، شهیدان و رزمندگان را همیشه به یاد داشته باشید. اگر شهید شدم خودتان را به خاطر من ناراحت نکنید؛ زیرا ناراحتی تو ناراحتی من است.

مادر عزیز تعداد بیشماری از  مادرها، فرزندان‌شان، روح و تن‌شان و همه هستی‌شان را با عشق فدای حق ساخته اند، که شمارشان از حد بیرون است. این مادران، همگی عاشق فرزندان خود بودند، اما هم چنان با نشاط هستند. چون اینان به خدا می‌اندیشند و عشق به خدا بالاترین عشق هاست. ای مادر شیردل، از تو می‌خواهم که این چنین باشی.

 خدمت برادران عزیزم پس از عرض سلام توصیه می‌کنم که تا آخرین لحظه عمرتان از امام خمینی و روحانیت مبارز و خط امام جدا نشوید.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

6/5/66

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ناظر تارنما در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کلیپ هفته

فیلم / اشکهای حاج قاسم سلیمانی در کنار اروند

مصاحبه و گفتگو
آخرین مطالب