وصیت نامه شهید فرید مهکام

شناسه : 10415

وصیت نامه شهید فرید مهکام

بسم الله الرحمن الرحيم

« پروردگارا مرگ را پیش چشمان ما نصب کن و ذکر آن را برای ما گاه گاه مگردان. » 

 ( امام سجاد (ع) )

 انسان تا چشم به جهان می‌گشاید درگیر مسایل بسیاری است، باید امتحانات بسیاری بدهد، باید متحمل سختی ها و ناراحتی ها باشد و در مقابل تمامی‌مصایب و مشکلات، ذلت و دردها و رنج ها اصیل ترین راه را برگزیند. در این میان برد با کسانی است که دنیا را کاروان سرایی بیش ندانسته و با نصب مرگ در برابر چشمان شان راهی را انتخاب کرده اند که راه انبیا و اوصیای الهی است.

 طبق دعای امام سجاد (ع) ، انسان با یاد مرگ از تمامی‌خلافکاری ها و سیئات به دور خواهد بود و به تمامی‌نیکی ها و حسنات روی خواهد آورد و در حقیقت یاد مرگ، بهترین امر به معروف و نهی از منکرات است. شخصی که مرگ و قیامت را زیاد یاد می‌کند احکام و قوانین اسلامی را مو به مو اجرا می کند و گرایش های اجتماعی، فکری حتی ریزترین مسایل  شخصی اش بعد معنوی و اسلامی می گیرد و طبیعتاً چنین شخصی پیروز می شود. لذا به عنوان فردی عادی از اجتماع، به شما عزیزان توصیه می‌کنم که مرگ را زیاد یاد کنید !

 اینجانب بهترین راه نجات و پیروزی را یاد مرگ می‌دانم که نتیجه ی آن یاد خداست و یاد خدا طبیعتاً گردن نهادن به اوامر خداوندی را در پی دارد. لذا توصیه ای که دارم این است: مرگ را فراموش نکنید. اگر مرگ فراموش نشود، انسانیت اسلام و احساس مسؤولیت فراموش نخواهد شد. در این صورت دایماً به احکام الهی عامل خواهیم بود، دنباله رو امام خواهیم بود، خود را از مسایل و مشکلات اجتماعی کنار نخواهیم کشید و در صورت داشتن پست یا مقامی‌از آن سوء استفاده نخواهیم کرد.

 در پایان از کسانی که بر گردن حقیر حقی دارند، طلب بخشش می‌کنم و امیدوارم که مرا حلال کنند. از پدر و مادر گرامی‌و برادر بزرگم و هم چنین سایر اساتید اینجانب نهایت قدردانی را می‌نمایم که مرا با احکام اسلامی‌آشنا کردند و بد و خوب را نشانم دادند تا خود راهم را انتخاب نمایم. دیگر عرضی ندارم. امام را دعا کنید و تنها مگذارید. از پشتیبانی وی دست بر ندارید و خدا را فراموش نکنید. ارزش خود را بدانید که مبادا آسان و ارزان فروخته شوید.

 والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 30/9/65

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ناظر تارنما در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کلیپ هفته

فیلم / اشکهای حاج قاسم سلیمانی در کنار اروند

مصاحبه و گفتگو
آخرین مطالب