وصیت نامه شهيد محمد باقر معمار صادقي

شناسه : 10424

وصیت نامه شهيد محمد باقر معمار صادقي

بسم الله الرحمن الرحيم

اي خوشا با فرق خونين در لقا ياررفتن                   سر جدا پيكر جدا در محفل دلدار رفتن

خدا جان و مال اهل ايمان را به بهاي بهشت خريداري كرده، در راه خدا جهاد مي كنند كه دشمنان دين را به قتل رسانند و يا خود كشته شوند. اين وعده ی قطعي خدا است و عهدي است كه در سه (دفتر آسماني) تورات، انجيل و قرآن ياد فرموده، از خدا با وفاتر به عهد كيست؟ « اي اهل ايمان، شما به خود در اين معامله بشارت دهيد كه در اين معامله با خدا به حقيقت سعادت و پيروزي بزرگي است.»   (سوره توبه آيه 110)

معبودا! در حالي اين شهادت نامه را مي نويسم و خود را براي ديدارت آماده مي سازم كه   مي دانم اصلا لايق شهادت نيستم. از زماني كه به حد بلوغ رسيده ام تا به حال معاصي و نافرماني هاي بي شماري انجام داده ام و روزها و شب ها را با غفلت گذرانيده و از ياد تو غافل مانده ام و عمرم را ضايع نموده ام. مي دانم كه با اين اعمال سبك و پوچ، لايق جهنم و آتش سوزان هستم، ولي پروردگارا، تو خود شاهد بودي كه هر گناهي که از من سر زده از روي قصد و غرض نبوده بلكه ديو نفس اماره اعمال ناشايست را در جلوه ام زيبا نشان مي داد و فريبم مي داد؛ اما وقتي به ياد تو مي افتادم طعم شيرين گناه به تلخي مبدل مي شد و خود را مورد ملامت و سرزنش قرار داده و خجالت مي كشيدم. حال با اين اميد به درگاهت روي آورده ام كه درهاي توبه ات را بر روي بندگان عاصي هم چون من باز نموده و مورد لطف و رحمت و عفو خويش قرار دهي. اميدوارم كه گناهان مرا فرداي قيامت در پيشگاه با عظمتت و در محضر شهدا و صدقين به رخم نكشي و پرده از ميان برنداري. ايزدا! حمد و سپاس ات      مي گويم كه مسلمان زاده شدم، در گوش هايم شهادتين گفته شده است. اميدوارم كه مسلمان دنيا را ترك نمايم. حمد و سپاس كه اين بنده حقير از فرق سر تا نوك پا گناهكار را، در    برهه اي از زمان آفريده اي كه از نعمت عظماي رهبري و جهاد در راه دينت و بالاخره شهادت كه كمال انسان است برخوردار باشد. معبودا! حمد و سپاس بيكران كه به اين بنده عاصي ات توفيق توبه نمودن و پشيمان شدن از معاصي عنايت فرمودي، هم چنين توفيق آن دادي كه در دانشگاه عظيم جبهه و حضرت اباعبدالله الحسين (ع) (كه در درسش انسانيت و آزاد مردي است و مدركش شهادت) حضور داشته باشد. باز حمد و سپاس بيكران كه اين بنده ات را مقبول درگاه کردی و از نعمت عظماي شهادت بي نصيب ننمودي و مورد لطف و عنايت خويش قرار دادي.

عزيزانم، اميدوارم در همه حال پشتيبان اسلام و ولايت فقيه باشيد. قدر اين رهبر عظيم الشان اسلام، حضرت امام خميني كه نايب بر حق حضرت ولي عصر (عج) مي باشد بدانيد. كاري نكنيد كه موجب آزردگي قلب نازنين شان شود. راه او، راه انبيا و اوليا خداوند و حضرت اباعبدالله الحسين (ع) است. فرمان ها و دستورات او كه همان دستورات قرآن و خداوند      مي باشد، به خوبي دريافت كرده و عمل نماييد. وحدت كلمه داشته باشيد و از نفاق و تفرقه بپرهيزيد كه دين عزيز ما دين جدایي نيست. جنگ را سرلوحه كارهايتان قرار دهيد كه امام عزيز فرموده اند: امروز جنگ از فروع دين و اجب تر است و تقواي الهي پيشه گيريدكه به فرموده ی قرآن:

« ان اكرمكم عنداله اتقيكم»  (به درستي كه بهترين شما نزد خدا با تقواترين شماست.) از مردگان عبرت گيريد و به گورستان ها زیاد برويد. ياد مرگ زياد كنيد و از مرگ نهراسيد كه مرگ پلي بيش نيست كه عاشقان را به بهشت و كافران و منافقان را به قعر جهنم مي كشاند. اميدوارم در تمام مراسم ها مخصوصا نماز جمعه، دعاي كميل و تشييع جنازه ها به خوبي شركت نمایيد. قدر خانواده هاي شهدا را بدانيد كه امام فرموده: «خانواده هاي شهدا چشم و چراغ اين ملت اند.»

اما پدر و مادر عزيز و مهربانم:

اميدوارم در فراق پسرتان كه هميشه باعث زحمت و رنج تان بوده و حق فرزندي را نتوانسته ادا نمايد، صابر باشيد كه صابران نزد خداوند متعال اجري عظيم دارند. اگر گريه مي كنيد بر سيدالشهدا و مظلومين كربلا بگریيد كه ما هر چه داريم از اين خاندان عظيم داريم. عاجزانه از شما مي خواهم كه حلالم نمایيد كه اگر حلالم نكنيد، راضي به دفنم نمي باشم. در دعاهايتان مرا فراموش نكنيد و بدانيد كه در سراي آخرت در پيشگاه حضرت زينب (س) و خانواده هاي شهدا سهمي داريد. ان شاءالله سرافكنده نخواهيد شد. من براي جبران زحمات شما در اين دنيا چيزی ندارم كه بگويم، اميدوارم كه در سراي آخرت جبران نمايم.

 اما برادران و خواهران عزيزم:

از شما هم انتظار دارم كه مثل هميشه در خط ولايت فقيه باشيد و ادامه دهنده را ه شهدا باشيد. من از شما واقعا عذر مي خواهم كه حق برادري را نسبت به شما انجام نداده ام. اميدوارم به بزرگي تان ببخشيد. اما از شما عاجزانه مي خواهم كه از پدر و مادر عزيزمان بيشتر مواظبت نماييد و حراكثر سعي تان را براي جلب رضايت خاطر آن ها انجام دهيد.

مطلب آخر اين كه از تمامي كساني كه با اين بنده حقير آشنایي داشتند بخصوص فاميل و آشنايان ودوستان عاجزانه طلب حلاليت مي نمايم كه اميدوارم اين بنده روسياه را كاملا حلال نمايند.

(در ضمن يك ماه روزه بر گردن دارم)

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ناظر تارنما در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کلیپ هفته

فیلم / اشکهای حاج قاسم سلیمانی در کنار اروند

مصاحبه و گفتگو
آخرین مطالب