وصیت نامه شهيد محمد شيرزاد

شناسه : 10430

وصیت نامه شهيد محمد شيرزاد

بسم رب الشهدا والصديقين

« من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا »   (قرآن كريم)

«چون آخر الزمان فرا رسد شهادت خوبان امت مرا گلچين نمايد.»   ( حضرت محمد (ص) )

شايد وصيت نوشتن براي جواني كه عمرش را نگذرانده، بسيار سخت باشد. امت قهرمان، ملت شهيدپرور، بعد از سلام گرم و صميمانه مي خواهم كه هم چون گذشته جز براي خدا كار نكنيد و در يك جمله هدف تان الله و كتاب تان قرآن و رهبر و مرجع تان خميني و    شعارهاي تان « خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار » باشد. موضع « نه شرقي، نه غربي، جمهوري اسلامي ايران » را حفظ كنيد، زيرا در اين صورت كشور ما به استقلال كامل مي رسد. ما بايد مثل حضرت علي (ع) باشيم كه فرمود: ما بايد شجاعت اسلامي وقرآني داشته باشيم و دست مستكبرين را بگيريم و آن قدر فشار دهيم تا تسليم حق شوند.

اگر خدا شهادتم را قبول فرمايد، با شهادت خود پايداري و سازش ناپذيري مكتب و انقلاب ام را اثبات كرده و خواهم كرد. به برادران خود توصيه مي كنم كه چون جمهوري اسلامي ايران به هيچ ابرجنايتي وابسته نيست، بايد با کم خوردن و کم استراحت کردن، فعاليت بيشتر كرد.

حالا كه اين وصيت نامه را مي نويسم، هيچ دلبستگي به اين دنياي فاني ندارم. فقط به اميد خدا و براي رضای او به جبهه رفتم. از تمامي شما مي خواهم كه دستورات اسلام را مو به مو اجرا كنيد. من بر مبناي اعتقاد به پروردگارم و دفاع از دینم به سوي جبهه رفتم تا با صداميان ملعون كه به كشور اسلام و قرآن حمله كرده اند بجنگم.

به پدر و مادر خود عرض مي كنم اگر چه برايتان فرزند خوب وشايسته اي نبودم، اما عاجزانه خواهش مي كنم كه با خلوص قلب مرا ببخشيد. اگر شهادت نصيبم شد، صبر و استقامت داشته باشد.

اما چند سخني با ملت غيور و شهيد پرور: سفارش اول من اين است كه شما بايد حافظ ولايت فقيه باشيد و امام و رهبرمان را هم چون نگين انگشتر در ميان خود نگهداريد و نگذاريد قلب امت مان لحظه اي درد بگيرد. سفارش دوم اين است كه ملت ما به خودسازی روی آورد تا فرد فرد اين ملت يك مربي بشوند، اول از خودمان شروع كنيم تا فردا بتوانيم براي صدور انقلاب مان و زنده كردن اسلام در كشورهاي عربي، در هر حال مربي داشته باشيم. الان بهترين دانشگاه را كه از خون هزاران شهيد تهيه شده است (كه همان جبهه باشد) داريم. ما بايد حداكثر استفاده را از اين دانشگاه ببريم. سفارش بعدي اين است كه موقعي كه سلاح هاي ما به زمين مي افتد براي برداشتن آن از يكديگر سبقت بگيريد و نگذاريد خون شهيدان مان پايمال بشود. ما بايد هر چه سريع تر و با سرعت عمل بيشتر راهشان را ادامه دهيم؛ چرا كه این راه، همان راه حسين (ع) است.

پدر و مادر عزيز و مهربانم، شما براي من زحمات زيادي را متحمل شده و آرزو داشتيد كه جوانت بزرگ گردد و عروسي كند، ولي حيف كه اين عروسي در جاي خوبی مثل كربلاي خونين ايران است. با اين كه فرزند شايسته ای برای شما نبودم، ولي افتخار كنيد كه خداوند متعال اين قرباني را از شما قبول کرد. اصلاً در سوگ من ناراحتي نداشته باشيد و هم چنانكه در دامادي فرزندانتان شادي مي كنيد، شاد باشید.

مادرم، مي دانم كه برادران بزرگم عروسي كرده اند، ولي خداوند خواست كه من هم در سنگر عروسی کنم و با خون رنگين خويش دست هايم را حنا كنم و داماديم اين طور باشد.

برادرانم، با اين كه براي شما حق برادري را ادا نكردم، از همه تان طلب عفو دارم.

خواهرانم، اميدم به شماست كه مثل حضرت زينب (س) صابر باشيد و ناراحت نگرديد؛ چرا كه اين دنيا دو سه روزه است و همه دير يا زود هجرت خواهند كرد. مادرم، اميدوارم كه بچه هاي صغير را آن طور تربيت دهيد كه براي اسلام خدمتگزار باشند. خلاصه با آن كه سخن زياد است ولي افسوس! حرف هایمان بماند به روز قيامت و در آن روز با هم صحبت و درد دل   مي كنيم. در خاتمه از تمامي برادران، پدران و مادران و خواهران حزب الله كه از سوی من آزار و اذيتي به ايشان وارد شده طلب بخشش مي نمايم.

سرپل ذهاب

در غم ما روزها بيگاه شد
ج

روزها با سوز ها همراه شد

آزمودم مرگ من در زندگي است

چون پسر از اين زندگي پايندگي است
ج

در غربت اگر مرگ بگيرد بدن من

آيا كه كند قبر كه دوزد كفن من

به خياطي بگویيد خوب بدوزد كفن من

به غساله بگویيد خوب بشويد بدن من

تابوت مرا جاي بلندي بگذاريد

تا باد برد بوي مرا بر وطن من

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

20/11/62

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ناظر تارنما در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کلیپ هفته

فیلم / اشکهای حاج قاسم سلیمانی در کنار اروند

مصاحبه و گفتگو
آخرین مطالب