وصیت نامه شهید محمد کنعانی

شناسه : 10433

وصیت نامه شهید محمد کنعانی

بسم الله الرحمن الرحيم

« و من یقاتل فی سبیل الله فیقتل او یغلب فسوف نوتیه اجراً عظیما»

( و هر آن که در راه خدا جهاد کند پس کشته شود یا غالب گردد پس به زودی اجری عظیم به او عطا خواهیم کرد.)

و « بهشت را به بها دهند و به بهانه ندهند.»   (شهید مظلوم آیت الله بهشتی)

 چگونه وصف عاشقان الله را نویسم، چه هر آنچه نویسم، نشاید؟! قلم را تنها یارای نوشتار محسوسات است، مسایل ماورایی را قلمی‌دیگر باید. چشم را تنها یارای دیدار مسایل مادی است، مسایل ماورایی را بصیرتی دیگر باید.

و جبهه دنیای دیگری است! دنیایی که در آن ترویز و ریا و خود فروشی راه ندارد. انسان رو به سوی الله، پاهای خویش را بر زمین می‌کوبد و جمجمه ی سرش را به خدا عاریت می‌دهد و پشت سپاه دشمن را نظاره می‌کند، به گونه ای که کوه ها از جا کنده می‌شوند و او ثابت قدم و استوار به راه خویش ادامه می‌دهد.

من که شوق لقای الله تمام وجودم را گرفته بود، عازم جبهه‌ های حق علیه باطل گشتم، تا کفر را با گلوله ی ایمان نشانه روم و خویش را در مقابل معشوق قربانی نمایم. من این قربانی شدن را زیر نور منورهای نورانی و با سفیر گلوله ها و توپ های دشمن جشن خواهم گرفت. من مسافر صحرای ملکوتم، جز یار، دگر هیچ نمی‌بینم. آری!

مرغ بام ملکوتم، نیم از عالم خاک

چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم
ج

در چنین حالتی است که گویی آیات قرآن بر قلب انسان نازل می‌شوند و قلب فرودگاه عرش الهی می‌گردد. بی شک آنان که سر در لاف خویش فرو برده اند، این مختصر را نمی توانند درک کنند، چرا که مصداق آیه: « افلا یتدبرون القران ام علي قلوب اقفالها»

تو ای برادر و خواهر گرامی، ‌اگر خواهی قفل ها از قلبت جدا گردند و شکوفه های نبات حق در قلبت جوانه زنند و مصداق آیه: « والله انبتکم من الارض نباتا » قرار گیری، محتاج نصرت الهی می باشی. این گشایش میسر نشود الا به یاری او، « اذا جاء نصر الله و الفتح »و آن گاه در وجودت چشمی‌دیگر به وجود آید که: « سنریهم آیاتنا فی الافاق و فی انفسهم »

پس به راه حق روید و در راه او گام زنید و از هیچ مترسید و دل به هیچ چیز و هیچ کس مبندید جز او، این راهی که به سوی او در حرکت اید. راهی است پر شیب و فراز و بس خطرناک، پس:

طی این مرحله بی همرهی خضر مکن

ظلمات است بترس از خطر گمراهی

اکنون در چنین زمانه ای مرشد و خضری چون پیر جماران نخواهی یافت که آشنا به کوی و برزن این راه هولناک باشد. اوست نایب امام زمان(عج) و راهنمای خلق به سوی خدا. اوست راهبر راهنمای « طریق الله» پس بر شما فرض است که مریدان آن مرشد گردید و رهروان آن رهبر و فرمانبرداران آن فرمانده: و هو نور الله. ای روح الله.

 این شقشقیه ای بود در آتشفشان درونم. چه حرف ها که نگفتم؟! اگر مرد رهی بگرد تا او را بیابی و بدان: « من طلبنی وجدنی.»

خواهش من نخست از پدر، مادر، برادر، خواهر و همسر عزیزم و همه دوستان و آشنایان و همه کسانی که مرا می شناختند و در ارتباط بودند این است که مرا حلال کنند تا شاید بخشی از گناهان بی شمارم کم گردد و این حرکت و هجرت به سوی خدا را برایم میسر گرداند. به امید وصال حق

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 6/7/1361

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ناظر تارنما در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کلیپ هفته

فیلم / اشکهای حاج قاسم سلیمانی در کنار اروند

مصاحبه و گفتگو
آخرین مطالب