وصیت نامه شهيد محمد گروسي

شناسه : ۱۰۵۵۹

وصیت نامه شهيد محمد گروسي

بسم رب الشهدا والصديقين

« من طلبني وجدني و من وجدني عرفني و من عرفني عشقني و من عشقني عشقته قتلته و من قتلته علي ديته و من علي ديته انا ديته. »

هركس مرا طلب كند، مي یابد و هر كس مرا بيابد، مرا مي شناسد و هركس مرا بشناسد، مرا دوست مي دارد و هر كس مرا دوست بدارد، عاشقم مي شود و هر كس عاشق من شود، من عاشقش مي شوم و هر كس را كه عاشقش شوم، او را مي كشم و هر كس را كه من بكشم خونبهايش بر من واجب است، پس من خودم خونبهايش هستم.

به نام پروردگار در هم كوبنده ی ستمگران و به نام پيامبران مخصوصاً محمد مصطفي رسول خدا(ص) و 12 نور پاك و به نام پاكيزه ترين خانم عالم، فاطمه‌ی زهرا(س) و به نام نايب برحق امام زمان، امام خميني که به پيروي از اجداد طاهرش ما را از زير ظلم وستم و فساد رهايي بخشيد، به حق خون تمام شهدا و به حق ناله هاي پدران و مادران و فرزندان داغ ديده.

« ان الله يحب الذين يقاتلون في سبيل صفا كانهم بنيان مرصوص. »

به درستي كه خدا دوست مي دارد كساني را كه در راهش چون دژهاي استوار پيكار مي كنند. معبودم، الله، مكتبم، اسلام، كتابم، قرآن، حزبم، روح الله است. خداوند را سپاس مي گويم كه مرا در اين برهه از زمان به دنيا آورد و به من توانايي داد تا در صف حزب الله قرار گيرم. خميني را درود مي فرستم و او را از صميم قلب دوست مي دارم؛ زيرا او راهبر من به سوی معبودم بود. هدف من از رفتن به جبهه، فقط الله است و بس، خواستم جهان را زير بیرق اسلام در آورم. پرستش و ستايش كردن مخصوص خداست و بس. اگر مي جنگم فقط به خاطر خدا و تنها براي رضاي اوست. راهم همان صراط مستقيم است و بس. اگر اوامر امام را مطيعم به خاطر اين است كه اوامر او همان اوامر پيامبر است و اوامر پيامبر نیز همان دستورات خداست. اگر خط امام را مي پيمايم  به اين خاطر است كه خط امام، تداوم بخش راه انبياست و راه انبيا همان صراط مستقيم است. می روم تا به ندای « هل من ناصر ینصرنی» حسین زمان لبیک بگویم و شهادت را بپذيرم و كربلا را در سرزمین خوزستان ديدار کنیم و قبر رهبر شهيد تاريخ را دوباره زيارت كنیم و اين ندا را سردهیم.

يا حسين اگر در روز عاشورا علی اكبر و اصغر و برادرانت را دادي و ياري براي تو نماند ما پيمان بسته ايم كه راه تو و هدف تو را ادامه دهيم. پس ای برادری كه مي گفتي اگر من در كربلا بودم از حسين حمايت مي كردم حالا موقع آن رسيده كه به وعده ی خود عمل کنی و به نداي « هل من ناصر ينصرني» حسين زمان، اين بت شكن، پير جماران لبيك بگويي و از اسلام عزيز حمايت بكني. مطلب ديگر اين كه پشت جبهه ها را محكم نگهداريد و پوزه ی ضدانقلابيون را كه همان منافقين هستند به خاك بماليد و هميشه در نمازها و دعاها، امام را دعا كنيد كه او چشم اميد تمامي مستضعفان جهان است. من در زندگيم چيزي مهمی‌از مال دنيا ندارم، فقط جاني دارم كه آن را هم در راه خدا خواهم دادتا با جان خود توانسته باشم ديني را كه از اسلام عزيز بر گردن دارم ادا كنم.

 چون خداي مهربان فرموده است « انالله و انااليه راجعون»  (همه از او هستيم و به سوي او باز    مي گرديم.) پروردگارا، اگر من لياقت شهادت را پيدا كردم نمي خواهم در بستر بميرم، من  مي خواهم بدنم در زير خمپاره ها مثل بدن حسين(ع)، سرور شهيدان تكه تكه بشود. برادران و خواهران و ملت رزمنده و شهيد پرور ايران، اگر اينجانب فرصت شهادت پيدا كردم ودر دشت كربلاي ايران دينم را به اسلام و مسلمين ادا كردم چند جمله به عنوان وصيت مي نگارم:

1- دست از دامن امام امت و اسلام برنداريد اگر از امام و اسلام دست برداريد بر سرما آن خواهد آمد كه برسر كوفيان آمد.

2- نگذاريد عده اي فرصت طلب خون شهدا را پايمال كنند، چون خون شهيدان است كه اين انقلاب را به اين مرحله رسانده است.

3- ظلم را سركوب كنيد و هرگز زير بار ظلم نرويد.

4- برادران به جبهه ها بشتابيد كه حق گرفتني است نه دادنی.

5- ملت حزب الله و انقلابي ايران وحدت را حفظ كنيد كه زمانی بيچاره مي شویم كه تفرقه در بين ما زياد شود.

6- در نمازجمعه ها شركت فعالانه داشته باشيد، چون ما هر پيروزي را كه به دست می آوریم از دعاي شما ملت شهيدپرور است.

7- برادرانم از روحانيت مبارز و آگاه پشتيباني كنيد و از آن ها دست برنداريد.

8- دستهايي كه خلاف خدا و اسلام است قطع کنید و انواع جریان های سیاسی را بشناسید و افراد را با اسلام تطبیق نمایید و میزان شناختتان اسلام باشد.

9- به هر كاري كه دست مي زنيد يك لحظه خدا را از ياد نبريد.

10- دوباره تكرار مي كنم امام را تنها نگذاريد.

چند توصيه به ملت حزب الله شبستر و حومه دارم:

1- برادران حزب الهي از آقاي عالمي امام جمعه شبستر پشتيباني كنيد و او را تنها نگذاريد و قدر اين مرد بزرگوار را بدانيد، چون اين مرد، آدم زحمت كش و مبارزي است. اگر اين مرد مبارز نبود شبستر الان دست يك عده حجتيه و توده ای و شيطان ها و ضد روحانيون بود. دوباره تكرار مي كنم كه قدر اين مرد را بدانيد چون اين مرد را از نزديك مي شناختم و از صميم قلب به ايشان علاقمند بودم.

2- از جريان های شهرتان آگاه باشيد، ولي معیارتان اسلام باشد.

چند جمله با پدر و مادرم صحبت مي كنم:

پدر و مادر عزيز، مدت ها بود كه من آرزوي رفتن به جبهه را داشتم تا اين كه امروز نصيبم گشت و من هم توانستم در صف رزمندگان قرار بگیرم. مادر من الان در خود احساس آرامش می‌کنم و از سرزنش های وجدانم كمي آرامش پيدا كرده ام. وقتي مجروح يا شهيدي را     مي ديدم، احساس حقارت مي كردم و مي گفتم كه چرا من به جای او نباشم؟! پدر مهربانم، مرا حلال كن كه لياقت فرزنديت را نداشتم و نتوانستم حق فرزندي را ادا نمايم.. پدر و مادر مهربانم، اميدوارم بعد از من احساس ناراحتي نكنيد و براي من گريه نكنيد كه من به عذاب مي افتم، بلكه افتخار كنيد كه در جامعه چنين فرزندي تربيت كرده اي. در موقع عبادت از درگاه خداوند طلب بخشش كنید و از او بخواهيد که شهيدي را كه در راه او و براي پيشبرد انقلاب اسلامي داده ايد و اين قرباني ناقابل را كه در راه ولايت فقيه داده ايد قبول فرماید.

خداوند توفيق تان دهد که هميشه صبور باشيد تا ديگران نيز از شما سرمشق بگيرند. هميشه با دلي شكسته و با تعهد به اسلام، از خداوند نابودي دشمنان اسلام را بخواهید. مادر مهربانم، ای امید بعد از خدایم، اي كسي كه زحمت فراوان برایم كشيده ای، آفرين بر تو كه چنین فرزندي تربيت كردي و در راه خدا قرباني دادي!

مادر، مي دانم كه آرزوهای زیادی برایم داشتي مثلاً يكي ازدواج بود. مادر، ازدواج من آن زمان است كه بدنم در دشت كربلاي ايران با تركشهاي خونپاره پاره پاره شود. مادر، من در پيش شما امانتي هستم كه خدا هر زمان دلش خواست از شما مي گيرد. « انا لله و انا اليه راجعون.»  ( همه از او هستيم و به سوي او باز مي گرديم.)

 مادر هيچ كس در اين دنيا ماندگار نيست و همه رفتني هستند. از هر چیز بهتر این است که انسان در راه خدا شهيد بشود. مادر بعد از من لباس مشكي نپوش. ان‌شاءالله خداوند شما را در روز قيامت با حضرت زهرا(س) محشور کند.

چند جمله با برادران انجمن هاي اسلامي صحبت می‌کنم:

برادران عزيز، براي فعال شدن انجمن هایی كه جوشيده از متن ملت و انقلاب اند كوشا و فعال باشيد. از ياد نبريد كه شما در سنگر انجمن هاي اسلامي ياري از ياران امام و اميد آينده ی اسلام هستيد. برادران عزيز، شما بايد الگو باشيد و كاري نكنيد كه مفسدين از شما نكته ضعف بگيرند. وظيفه ای سنگين و مهمي بر در دوش تان است که بايد آن را به نحو احسن انجام دهيد. اميدوارم كه مرا ببخشيد. پروردگارا، فرج امام زمان(عج) را تسريع بفرما! به امام امت طول عمر عنايت بفرما! به خانواده هاي شهيدان صبر جزيل عنايت فرما! به تمام مجروحين و معلولين شفاعت عنايت فرما! خداوندا، اسلام را بر دنيا مسلط بگردان! رزمندگان اسلام را به پيروزي نهايي برسان! اگر جنازه ام به دست تان رسيد جنازه ام را کنار عباسی دفن كنيد. دعاي هميشگي از يادتان نرود. خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار.

در ضمن اين وصيت نامه را در تشييع جنازه ام بخوانيد. 20/7/62

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ناظر تارنما در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کلیپ هفته

فیلم / اشکهای حاج قاسم سلیمانی در کنار اروند

مصاحبه و گفتگو
آخرین مطالب