وصیت نامه شهید ملکعلی یگانه

شناسه : 10571

وصیت نامه شهید ملکعلی یگانه

بسم الله الرحمن الرحيم

« فلیقاتل فی سبیل الله الذین یشرون الحیوه الدنیا بالاخره و من یقاتل فی سبیل الله فیقتل او یغلب فسوف نوتیه اجراً عظیماً. »

( مؤمنان باید در راه خدا با آنان که حیات مادی دنیا را بر آخرت گزیدند جهاد کنند و هر کس در جهاد راه خدا کشته شد یا فاتح گردید زود باشد که او را در بهشت اجری عظیم.)

(سوره نسا، آیه 74)

با سلام و درود به امام زمان(عج) و نایب بر حقش، امام خمینی و با درود به رزمندگان جان برکف اسلام. شکر می‌کنم که خداوند خواست ما هم به جبهه بیایم و از این دانشگاه خودسازی استفاده نمایم. بنده‌ حقیرتر از آن هستم که به شما هم‌وطنان گرامی‌وصیتی نمایم ولی یاد آیه «انا لله و انا الیه راجعون» می‌افتم که به ما از مرگ و معاد صحبت می‌کند و این که روزی خواهیم مرد و انسان رفتنی است. حالا که چند روزی بیش تر به عملیات باقی نمانده و شاید خواست خداوند آن باشد که ما را به لقای خود بپذیرد، بنابراین وصیت‌نامه خویش را در ذیل عنوان می‌کنم و امیدوارم شما مؤمنین به وصیت‌ام جامعه‌ی عمل بپوشانید.

برادران گرامی، به یاری الله به رهبری روح الله ‌انقلاب کردیم و با پیروی از حزب الله، این انقلاب را به پیروزی رساندیم. حالا شرط آن است که این انقلاب اسلامی‌ را حفظ کنیم و تابع و حامی‌ آن و رهبرش باشیم.

بنده به مادران شهدا وصیت می‌کنم که صبور و شکیبا باشند و زینب وار در مقابل سختی‌ها و ناراحتی‌های مقاوم باشند.

بنده سلامی گرم ‌به پدر، مادر و تمامی ‌والدین شهدا دارم. از مادرم تقاضای حلیت دارم. اگر چه نتوانستم کاری برایشان انجام دهم و اگر بخواهد روح بنده را شاد کند، گریه و زاری نکند و افتخار کند که از خانواده ی ما هم فرزندی به خاطر اسلام جان خود را فدا کرد و به شهادت رسید. وصیتی به برادرانم دارم که از این انقلاب دست برندارند و حامی‌انقلاب باشند.

برادران، سنگر مدارس و مساجد را خالی نگذارید. از آمدن به جبهه سستی نکنید و امام را دعا کنید. خواهران گرامی‌، حجاب خودتان را حفظ کنید که حجاب سیاه شما رنگین‌تر از خون سرخ شهدا است.

پیامی‌به برادران عضو انجمن اسلامی‌تشیع:

برادران گرامی‌از این که بنده خادمی‌بیش نبودم نتوانستم برای برادران کاری انجام دهم، خیلی عذر می‌خواهم و از همه برادران حلالیت می‌خواهم. پیامی‌ دیگر به برادران دارم که امیدوارم به آن جامه‌ی عمل پوشند. برادران از فعالیت خود در انجمن نکاهید، بلکه زیاد کنید و بیشتر درباره ی تربیت بچه ها برای آینده فعالیت داشته باشید و تبلیغات کنید و همیشه در     زندگی تان عامل باشید.

بنده اگر به خواست خدا شهید شدم، از خانواده می‌خواهم پنج هزار تومان از پس‌اندازم را به انجمن اسلامی‌تشیع، جهت تبلیغ مردم و تربیت کودکان بدهند. 600 تومان به برادران رسول محمد قلی و محمدرضا صفی ثانی که موقع آمدن به جبهه از آن ها قرض گرفته بودم، پس دهند. هر کس ادعای طلبکاری از من داشت، هر مبلغی که خواست بدهید.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

18/7/62

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ناظر تارنما در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کلیپ هفته

فیلم / اشکهای حاج قاسم سلیمانی در کنار اروند

مصاحبه و گفتگو
آخرین مطالب