وصیت نامه شهید عیسی مهری علی آباد

شناسه : 10581

وصیت نامه شهید عیسی مهری علی آباد

بسم الله الرحمن الرحيم

« وَ لا تَحْسَبَن الَّذینَ قَتِلوُا فی سَبیلِ الله اَمواتاً بَلْ احیا عِنْدَ رَبُّهُم یرْزِقون. »

 با درود فراوان به ولی عصر، امام زمان (عج) ، سلام به امام امت و امت شهیدپرور، شهیدان راه خدا و رزمندگان کفر ستیز اسلام. با قلبی چرکین و کوله باری پر از گناه و رویی سیاه که در آن دنیا نمی‌توانم سرم را حتی برای چند لحظه بالا بگیرم وصیت نامه می نویسم؛ هردم که نفس می‌کشم گویی گناهان زیادی بر کوله بارم سنگینی می‌کند و بر وزنه ی آن ها افزوده می‌شود، خلاصه با این همه حقیری و بی چیزی در درگاه خداوند منان، وصیتم را شروع می‌کنم:

 یا الله! یا الله! یا الله! یا رحمن! یا رحمن! یارحمن! یا رب! یا رب! یا رب! یا الله! یا محمد! یا علی! یا فاطمه! یا حسن! یا حسین و یا مهدی (عج) که همواره یار و کمک رزمندگان اسلام هستید!

اول وصیت به پدر و مادرم:

از آن ها می‌خواهم که صبور باشند و با صبوری کامل از امتحانات خدا قبول شوند؛ چرا که خداوند با صابران است. اما ای هموطنان و دوستان و آشنایان، از شما می‌خواهم که همواره یار و پشتیبان دین، انقلاب و امام امت باشید، زیرا این نعمت بزرگی است که خداوند تعالی بعد از 1500 سال، ما امت ایران را، برای دفاع از دین اسلام برگزیده، پس بر خود ماست که چگونه از امتحان قبول شویم. برای قبولی از امتحان خداوند باید تلاش کرد. باید برای دین و حیثیت و رسالت انسان جنگید. باید به جبهه آمد و ایثار و از خودگذشتگی نشان داد. باید هم چون مردان خدا بود. شما ای کارمندان و مسؤولین ادارات و سازمان ها و نهادها، باید بدانید که زمانه، زمانه الله و پیاده شدن حکم خداست و مبارزه با مشرکین خداست. تا کی این وضع را تحمل کنیم؟! چرا نباید وارد جنگ و پیکار نشویم؟! چرا باید حزب الله نشویم؟! چرا باید مثل کسانی باشیم که افسوس بخوریم؟! چرا باید بگذاریم معیار شخصیت های اسلامی‌عوض شود؟! در صورتی که می‌دانیم امام تمام کارها را پیش بینی کرده است. توصیه ام این است که با یادگیری فنون نظامی‌در کنار انجام کارهای اداری و آمادگی کامل رزمی، ‌تا جان داریم، تا اسلام و ولایت فقیه را داریم، پشتیبان قرآن و اسلام باشیم. در برابر منافقین از خدا بی خبر بایستیم؛ زیرا که پیشوای مان حسین(ع) و پیامبرمان محمد(ص) است؛ باید مثل آن ها باشیم.

متوجه باشیم که در این دنیا، عمل است، نه حساب و در آن دنیا حساب است، نه عمل. پس باید به حساب اعمال مان فکر کنیم، برای آن دنیا فکر کنیم؛ زیرا هر چه قدر از دنیا بشنوی، از دیدارش زیادتر است و هر چیزی را که از آخرت بشنوی، از دیدارش کمتر است.

باید گذشتن از دنیا به آسانی

باید مهیا شد از بهر قربانی

با چهره خونین سوی حسین رفتن

زیبايید این سان معراج انسانی

تا کی کنی جان را در قید تن محزون

کن حب دنیا را از قلب پاکت برون

راه سعادت در خیر حقیقت بین

مغلوب ایمان کن امیال نفسانی

از خیر اموال از خانمان بگذر

ز نیکویی سبقت را از دیگر بگذر

زین خاندان حق شادی کنان بگذر

آیینه دل را بنما کو نورانی

ایمان و تقوا را کن پیشه در ایام

وقت جهاد آمد رزمنده اسلام

زین فی سبیل الله در این طریقت کن

باشد بشارت از آیات قرآنی
ج

در آخر از همه طلب آمرزش می‌نمایم و می‌خواهم که همیشه پشتیبان امام و اسلام باشند و دعای « خدایا خدایا تا انقلاب مهدی، خمینی را نگهدار» یادتان نرود.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ناظر تارنما در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کلیپ هفته

فیلم / اشکهای حاج قاسم سلیمانی در کنار اروند

مصاحبه و گفتگو
آخرین مطالب