همایش بزرگداشت عملیات والفجر ۸ و تجلیل از رزمندگان اطلاعات

شناسه : 10583

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره عملیات والفجر ۸ با حضور و سخنرانی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در قرارگاه منطقه ای عاشورا برگزار شد


همایش بزرگداشت عملیات والفجر ۸ در قرارگاه منطقه‌ای عاشورا ، امروز 23 بهمن ماه 1396 با تجلیل از رزمندگان واحد اطلاعات دوران دفاع مقدس و با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز ، جانشین فرمانده قرارگاه منطقه ای عاشورا و رزمندگان دوران دفاع مقدس برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم با اشاره به بیانات دور اندیشانه مقام معظم رهبری مبنی بر تماشایی بودن ۲۲ بهمن امسال گفت: همه آمدند و گفتند ما از نظاممان حفاظت می‌کنیم و به رهبرمان علاقمندیم و اگر در داخل مشکلی داریم، به دشمنان ربطی ندارد و در داخل متحد هستیم.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه مسئولان با دیدن حجم عظیم و میلیونی جمعیت در ۲۲ بهمن، فکر نکنند مردم از عملکرد ادارات راضی هستند گفت: نه، مردم حرف دارند و از تبعیض، فساد، پارتی بازی، ناعدالتی و همانند این‌ها گله دارند.

اطلاعات؛ رکن رکین اقتدار ایران
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در ادامه حیات هر کشور را وابسته به اطلاعات آن کشور دانست و گفت: اگر اطلاعات ضعیف باشد، اقتدار کشور به مخاطره می‌افتد.
او با تاکید بر نقش نیرو‌های اطلاعات در موفقیت عملیات‌های جنگی زمان دفاع مقدس افزود: در میان عملیات‌های دفاع مقدس، برخی از عملیات‌ها بسیار برجسته بود که یکی از آن‌ها همین والفجر ۸ بود که تعجب دنیا را برانگیخت چرا که غواص‌ها، اطلاعات، توپخانه و همه رزمندگان در این عملیات کار بزرگی کرده و نقش خود را جانانه و به بهترین شکل ایفا کردند.
امام جمعه تبریز همچنین یادآور شد: امروز دیگر جنگ ظاهری در کار نیست و دشمن با جنگ نرم، آن هم آرام و بی سر و صدا، ایرانیان به خصوص خانواده‌ها را هدف قرار داده است از این رو باید هوشیارتر بود.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم تاکید کرد: در چنین شرایطی آنچه نیاز است، اتحاد و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و پاسداشت آن است چرا که برخی دست‌ها در کار است که می‌خواهد این فرهنگ را از ما بگیرد و کشور را متزلزل کند و حتی تحرکات و اغتشاشات اخیر در کشور نشات گرفته از فرهنگ غرب بود چرا که می‌خواهند از داخل، ما را نابود کنند تا نیازی به جنگ نباشد. 


والفجر ۸؛ عملیات غرورآفرین و روحیه بخش در دوران دفاع مقدس
جانشین قرارگاه منطقه‌ای عاشورای سپاه پاسداران هم با گرامیداشت روز حفاظت اطلاعات و سالروز عملیات والفجر ۸ گفت: با توجه به نقش مهم حفاظت اطلاعات در این عملیات، والفجر ۸ به نام سربازان گمنام حفاظت اطلاعات نامگذاری شده است.امام جمعه تبریز : مردم دیروز سنگ تمام گذاشتند

سردار قربان پاشایی، وی با اشاره به اینکه در والفجر ۸، نیرو‌های اطلاعات برای کسب اطلاعات از جزئیات توان و امکانات عراق، ۸۰۰ بار از عرض اروند عبور کرده بودند، افزود: از این ۸۰۰ مورد عملیات شناسایی، حتی یک مورد هم لو نرفت و رزمندگان و فرماندهان آن دوران توانستند در آن برهه از دفاع مقدس، عملیات بدر و خیبر را با موفقیت پایین پشت سر گذارند که بسیار غرور آفرین و روحیه بخش بود.
در پایان این مراسم، از رزمندگان والفجر ۸ و یادگاران جهاد و شهادت تجلیل شد.


Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ناظر تارنما در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کلیپ هفته

فیلم / اشکهای حاج قاسم سلیمانی در کنار اروند

مصاحبه و گفتگو
آخرین مطالب