موضوعی
کتاب خاطرات پنهان

کتاب خاطرات پنهان

خاطرات پنهان

هدف از نوشتن کتاب خاطرات آزاده، جانباز سرافراز سرهنگ پاسدار خلیل فتحی، رسیدن به نقطه قوت قلب، همان محبت خدایی که در دل داشتم و برای به دست آوردن محبت خدایی در دلم به هر دری زدم. اما این محبت در دلم به وجود نیامد، تا اینکه فرمایش حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) توجهم را جلب كرد كه فرمودند: زنده نگه‌داشتن یاد شهدا كمتر از شهادت نیست. و در پی آن راه شهدا را انتخاب کردم. وقتی دل‌تنگ می‌شدم به مزار شهدا می‌رفتم تا آرام بگیرم، تصمیم گرفتم باید راهشان همیشه پایدار بماند. خاطره‌هایشان همیشه زنده بماند. جهت نوشتن خاطرات در سپاه مرند با آقای سخاوت نیازی مشورت کردم آن‌ها هم آقای خلیل فتحی را برایم معرفی کردند. وقتی آزاده سرافراز خلیل فتحی را ملاقات کردم یک حس غریبی در دلم زنده شد سخنان دل‌نشین معمار انقلاب حضرت امام خمینی(ره) در وجودم متجلی شد كه فرموده بودند: اگر روزی اسرا برگشتند و من نبودم، سلام من را به آن‌ها برسانید و بگویید خمینی در فكرتان بود. متوجه شدم خاک‌پایشان هستم و تلاش خود را با كمك آقای رضا فتحی آغاز كنم.

کتاب شجره طیبه

کتاب شجره طیبه

کتاب شجره طیبه

در سال‌های 58 و 59 پایگاه مقاومت بسیج شهید دستغیب (ره) که در آن زمان به هسته مقاومت موسوم بود با پیشقدمی شهیدان نعمت منیر، ستار واحدی و خیرخواه و با تلاش اهالی محله در داخل صحن مسجد کبود تشکیل و جهت حفظ و پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی به‌صورت فعال شروع به فعالیت نمود.

نذر عباس

نذر عباس

کتاب نذر عباس (گذری بر زندگی شهید اکبر جوانبخشایش)

اکبر جوانبخشایش فرزند مشهدی علی‌اکبر در سال 1342 در روستای گرنگاه واقع در 5 كیلومتری جنوب شرقی شهرستان اهر در خانواده‌ای پرهیزگار متولد شد. تحصیلات ابتدائی را در مدرسه مولوی گرنگاه به پایان رساند و برای ادامه تحصیل، روانه شهر اهر شده و در خانه‌ای اجاره‌ای ساکن می‌شود. وی همزمان با تحصیل در کنار پدرش به امور کشاورزی نیز مشغول بود. در طلیعه انقلاب اسلامی در تظاهرات و مبارزات مردمی ملت ایران حضور فعال داشت. انقلاب، اکبر را چنان مجذوب خود کرد که به‌عنوان بسیجی، همکاری خود را با سپاه پاسداران شروع کرد و در آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران نقش به سزایی ایفا نمود.....

کلیپ هفته

فیلم / اشکهای حاج قاسم سلیمانی در کنار اروند

مصاحبه و گفتگو
آخرین مطالب